CO JEST DLA NAS BARDZO WAŻNE

RUCH I ZDROWIE

Warunkiem dobrej edukacji przedszkolnej jest zaspokojenie naturalnej potrzeby ruchu dziecka. Dlatego w ciągu dnia przeznaczamy wiele czasu na skakanie, bieganie, malowanie palcami, które nie tylko stymulują prawidłowy rozwój, ale również wychodzą naprzeciw potrzebom ruchowym maluchów, uczą zdrowej rywalizacji i systematycznego dążenia do celu. Zajęcia ruchowe wzbogacamy elementami metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne. Korzystamy z gimnastyki rytmicznej A.M. Kniessów, ekspresji ruchowej C. Orffa, gimnastyki twórczej R. Labana. Zabawom tym towarzyszy wiele radości, bowiem rytmiczne poruszanie sprzyja uwalnianiu dopaminy - substancji wywołującej zadowolenie. Ćwiczenia takie usprawniają funkcjonowanie wzrokowo-ruchowe, słuchowe i motoryczne, mają więc niebagatelne znaczenie w przygotowaniu dziecka do edukacji szkolnej.